Iza Bobowska

POZNAJ NAS BLIŻEJ

IZA BOBOWSKA

Nie lubię słowa „dieta”, a Ty? Kojarzy mi się z wyrzeczeniem, z nieciekawym talerzem, pełnym gotowanych warzyw lub bliżej nieokreśloną papką. Wolę określenie „zdrowe żywienie”, bo tym się zajmuję. Pomagam ludziom zmienić ich nawyki żywieniowe na zdrowe. Sprawiam, że ich dieta (odżywianie) jest urozmaicona i ciekawa. Udowadniam, że „zdrowe” to nie to samo co „niesmaczne” i „nieciekawe”.

Jak to się stało, że po zdrowiu publicznym zajęłam się dietetyką? Mówiąc z przymrużeniem oka (oczywiście), to miałam już dość odpowiadania na pytanie: co to jest zdrowie publiczne? Na studiach odkryłam, że najciekawsze w zdrowiu publicznym są żywienie człowieka i promocja zdrowia.

Tak oto dotarłam do dietetyki, po drodze uzupełniając wiedzę na studiach podyplomowych i licznych branżowych kursach. Psychodietetyka to kolejny ważny element w mojej pracy, ponieważ dobrze dobrany jadłospis to dopiero część sukcesu. Pełny sukces to trwała zmiana nawyków żywieniowych na zdrowe, brak efektu jojo, zdrowsze życie po prostu…

POZNAJ NAS BLIŻEJ

AGNIESZKA FIGURA

Jak to się stało, że wybrałam dietetykę?

Od zawsze interesowało mnie zdrowe żywienie, sport. Jako nastolatka starałam się zdrowo odżywiać i trenować, czy to w domu, czy na siłowni.

Dużo czytałam na temat zdrowego żywienia. Wybrałam studia dietetyczne, aby pogłębić tę wiedzę.

Studia ukończyłam w 2019, obroniłam licencjat z oceną 5. Już podczas studiów układałam jadłospisy w różnych jednostkach chorobowych. Po studiach brałam udział w szkoleniach:

  • Opieka dietetyczna osób aktywnych fizycznie oraz wyczynowych sportowców
  • Rola diety w schorzeniach tarczycy
  • Bilansowanie diet przeciwzapalnych w terapii chorób metabolicznych i autoimmunizacyjnych
  • Żywienie w okresie redukcji tkanki tłuszczowej.

Chcę dalej rozwijać się w tym kierunku. Czekają na mnie kolejne kursy i szkolenia, na które chętnie się wybiorę, aby mieć jeszcze większą wiedzę i pomóc Ci w zgubieniu zbędnych kilogramów, czy poprawić stan zdrowia i samopoczucie.